
Nordmenn ligger helt i verdenstoppen når det kommer til å handle på Internett. Netthandelen vokser fortsatt mye raskere enn butikkhandelen, og aller størst er veksten fra utenlandske aktører.
Hvorfor har det blitt slik; at nordmenn handler mer på Internett fra utenlandske aktører enn norske? For noen år tilbake var det den norske ehandelen som dominerte. Ferske undersøkelser viser at dette bildet har snudd, og at vi nå handler mer fra utlandet enn fra Norge.
Ifølge Postnords rapport for først halvår 2016, handler drøyt 2,3 millioner nordmenn på nett, og omsetningen endte på rett under 100 milliarder.
Har du et par minutter til 9 raske spørsmål?
Hvor ofte handler du, og hvor mye går til utlandet? Hva er det du handler online, og hvilke nettbutikker er dine favoritter?
Jeg hadde satt stor pris på om du ville brukt et par minutter til å svare på 9 enkle spørsmål. Svarene blir jeg selvsagt å dele på HansPetter.info, etter at undersøkelsen avsluttes søndag 18. september.
På forhånd tusen takk!