![kunstig intelligens](https://hanspetter.info/wp-content/uploads/2025/01/hpnhansen_Norway_will_continue_to_lose_competitive_edge_and_be__c6535582-15d3-49b2-8929-50fb1e5c7bd4-800x400.jpg)
Er Norge egentlig klare til å satse skikkelig på kunstig intelligens?
Nå har det gått seks år siden jeg begynte å lage podkast. I løpet av de årene har jeg vært innom flere av Blue sine USB-mikrofoner, før jeg oppgraderte til en XLR-mikrofon fra Shure. Men nå er jeg tilbake igjen til Blue.
Min podkast-historie startet med en USB-mikrofon fra Blue. En snøball faktisk (les: Snowball). Den ble raskt oppgradert til Blue Yeti og en mikrofonarm, som igjen ble oppgradert til Shure sin XLR-mikrofon, SM7B.
Nå har jeg derimot oppgradert mitt podkast/YouTube-studio på nytt. Og jeg er tilbake igjen hos Blue, og da med XLR-mikrofonen Blackout Spark og mikrofonarmen Compass.