Eksisterende kunder som kommer igjen, deler oftere nå enn tidligere sine opplevelser via sosiale medier.

Sosialintervjuet: Farris Bad med spa på Facebook

Eksisterende kunder som kommer igjen, deler oftere nå enn tidligere sine opplevelser via sosiale medier.

Hvilke sosiale nettverk og tjenester bruker virksomheten i dag?

Beskriv med egne ord en episode eller hendelse som gjorde at bedriften valgte å ta i bruk ett eller flere sosiale nettverk.

Facebook ble tatt i bruk for en stund siden, men har først nå i senere tid blitt profesjonalisert. I dag er sosiale medier en kanal for kunder som ønsker å stille spørsmål og tilegne seg informasjon om våre produkter og tjenester.

Hvilke plattformer som brukes er foreløpig under utarbeidelse, men vi vurderer å ta i bruk egen blogg, starte med Twitter og se på sosiale nettverk innen video og bilde. Visuell attraksjon og det å speile seg med vårt brand vil tydeliggjøres og forsterkes via sosiale medier i tiden fremover.

Er bruk av sosiale medier strategisk forankret? Hvordan blir sosiale medier brukt hos Farris Bad?

Beskriv med egne ord en suksesshistorie dere har hatt med bruk av sosiale medier.

Vi har opplevd en sterk vekst den siste tiden av nye medlemmer på vår Facebook-side. Eksisterende kunder som kommer igjen, deler oftere nå enn tidligere sine opplevelser via sosiale medier. Vi merker også en større økning i lengre- og  positive kommentar-strømmer og økt dialog mellom oss i Farris Bad og andre fans av Facebook-siden vår. Det er en merkbar endring i åpenhet, og med helse som i stor grad står i fokus om dagen handler følgelig også flere innlegg enn tidligere nå om dette.

Har Farris Bad etablert en sosial media policy – regelsett – for hvordan de ansatte skal forholde seg til sosiale medier?

Nei, men dette er en del av planleggingsprosessen for 2012

Hvilke digitale markedstrender/teknologier er dere er spesielt opptatt av i 2011 og inn mot 2012?

Ny bookingsmotor samt adopsjon av nye tekniske “dingser” internt og mot kunder. Alt skal forankres i vår videre mediestrategi. Det ligger med andre ord an til en betydelig økning i investeringer knyttet til sosiale medier, som skal integreres og forankres i den øvrige forretningsplanen. Utfordringen vår er å satse på de riktige sosiale mediene, samt holde oversikt over nettet der brandet vårt blir omtalt og diskutert.